fbpx

Operator Call Center

Numele
Field is required!
Prenumele
Telefon
Mesaj
Încarcă CV

Candidat ideal:

Cunoștințe operare PC și Internet

Experiență anterioară în domeniul Call Center sau în activitati similare constituie un avantaj

Abilități excelente de comunicare în limba română, vocabular bogat, comunicare eficientă

Orientare către client

Atitudine pozitivă și plăcerea de a comunica cu actualii clienți la telefon

Foarte bune abilități de lucru în echipă

Abilitatea de a acumula informații noi în termen scurt.

Descrierea jobului:

Să contacteze clienții alocați conform procedurilor și standardelor interne ale companiei

Să furnizeze informațiile solicitate de către client privind produsele companiei

Să trateze neclaritățile și să ofere informații și răspunsuri la întrebările clienților într-o manieră profesionistă

Sa informeze clienții despre produsele comercializate de către companie

Să noteze corect și complet informațiile obținute în urma apelurilor în sistemul informatic al companiei

Să soluționeze solicitările transmise de clienți

Să preia și să înregistreze apelurile telefonice/emailurile, solicitările, sesizările clienților.