fbpx

Director vânzări – aparatură medicală

Numele
Field is required!
Prenumele
Telefon
Mesaj
Încarcă CV

Candidat ideal:

Absolvent studii superioare în domeniul veterinar

Experiența în vânzarea de aparatură medicală sau în domeniul veterinar reprezintă un avantaj

Experiență de minimum 2 ani în coordonarea echipei

Gândire strategică

Abilități de comunicare, prezentare și relaționare cu clienții și colegii

Foarte bune abilități de lucru în echipă

Atitudine orientată către client și rezultate

Cunoștințe de operare pachet Office

Permis de conducere categoria B (minim 1 an experiență)

Disponibilitatea pentru deplasare.

Descrierea jobului:

Coordonează o echipă de aproximativ 3 reprezentanți medicali și potențează abilitățile acesteia pentru maximizarea performanței

Analizează performanța echipei și propune acțiuni menite să susțină realizarea obiectivelor de vânzare

Implementează strategia de vânzări la nivel național, în conformitate cu politicile și principiile companiei

Menține, împreună cu reprezentanții medicali din echipă, legătura permanentă cu clienții

Gestionează direct un anumit portofoliu de clienți

Propune planuri de acțiune pentru dezvoltarea financiară a activităților de vânzare pe care le gestionează

Monitorizează KPI de vânzări și acționează cu măsuri corective acolo unde e cazul

Asigură suport în implementarea acțiunilor de marketing (evenimente, promoții, concursuri, etc)

Prospectează piața în vederea dezvoltării zonei

Realizează rapoarte de activitate periodice specifice.